Skip to main content

Podsumowanie MWŁJ na 2016 rok

Spała 29.06.2016

Mistrzostwa  Województwa Łódzkiego Juniorów w Szachach na 2016 rok.

 

W dniach 26-29 czerwca 2016 w ośrodku „Zacisze” w Spale odbyły się coroczne mistrzostwa juniorów województwa łódzkiego.

Rozgrano dwa turnieje. Indywidualne w szachach klasycznych na dystansie dziewięciu rund, jak również w szachach błyskawicznych na dystansie 11 rund. Turnieje podzielono na trzy grupy uczestników: do lat 18 (zawodnicy połączonych grup 15, 17 i 18 lat), do lat 13 (połączone grupy 11 i 13 lat) i do lat dziewięciu (włączono grupę siedmio-latków). We wszystkich grupach dziewczęta i chłopcy grali razem, co pozwoliło porównać ich poziom, ale nagrody były dzielone oddzielnie dla dziewcząt i chłopców.

W tegorocznych zawodach udział wzięło 96 dzieci i młodzieży reprezentujących 12 klubów, oraz trzy „ośrodki” działające na terenie województwa.

Turnieje przebiegły w miłej sportowej i przyjacielskiej atmosferze. Nie wystąpiły żadne protesty, żadne incydenty. Dodatkową atrakcją był sobotni grill.

Kierownikiem zawodów był Prezes Łódzkiego Związku Szachowego Pan Sylwester Bednarek, a zawody sprawnie prowadził jako sędzia główny pan Andrzej Miętkiewicz, mający do pomocy sędziów rundowych w osobach: Rafał Kowalczyk, Robert Chojnowski, Zdzisław Czyżak i Mateusz Brzozowski.

Na zakończenie turnieju oprócz nagród indywidualnych w poszczególnych grupach wiekowych z podziałem na chłopców i dziewczęta, wręczono również puchary dla najlepszych klubów.

Punktacja klubowa była następująca:  I miejsce zawodnika – 7 punków, II – 5 punktów, III – 4 punkty itd. Punktacja klubowa wyglądała następująco:

I – Piątka” Skierniewice

II – „Piątka” Wieluń

III – „Szach-Centrum” Łódź

W tym roku, po raz pierwszy w historii dotychczasowych rozgrywek, odbywała się internetowa transmisja on-line pierwszych pięciu desek w najstarszej grupie wiekowej. Za transmisję był odpowiedzialny Rafał Kowalczyk.

Podczas ceremonii zamknięcia mistrzostw Prezes Łódzkiego Związku w formie wyróżnienia wręczył dodatkowe nagrody za wybitne osiągnięcia w finałach Mistrzostw Polski, jak również w mistrzostwach Europy i świata, trzem zawodnikom reprezentującym klub „Piątka” Skierniewice:  Radosławowi Psyk, Michałowi Słomczewskiemu  i  Maciejowi  Rak.

W zawodach Karina Świtała, Karolina Szymajda i Maciej Rak wypełnili normy na I kategorię. Również sześciu innych zawodników podniosło swoje kategorie szachowe.

Jednocześnie wieczorami rozegrano drużynowe mistrzostwa województwa. Po zaciętych bojach ostateczne zwycięstwo odniosła pierwsza drużyna „Piątki” Skierniewice, drugie miejsce  zajęła drużyna UKS „Piątka” Wieluń, a na najniższym stopniu podium uplasowała się druga drużyna ze Skierniewic.

Wyniki końcowe grupa D+C 9

Wyniki końcowe grupa D+C 11/13

Wyniki końcowe grupa D+C 18

Wyniki końcowe turnieju błyskawicznego


Dodaj komentarz