Skip to main content

Michał Słomczewski 10 juniorem do lat 16 w Polsce!

Świetna końcówka łódzkich szachistów w Mistrzostwach Polski Juniorów do lat 16 i 18, które rozgrywane były w Szklarskiej Porębie. Michał Słomczewski (KSz Piątka Skierniewice) w ostatnich czterech rundach uzbierał 3,5 pkt co pozwoliło mu zająć 10 miejsce z dorobkiem 5,5 pkt. 

Serwis turniejowy Michała

Po słabym początku Natalia Guzik (UKS Piątka Wieluń) wygrała ostatnie cztery partie, co dało jej łącznie 5 pkt i 16 miejsce.

Serwis turniejowy Natalii

Emil Osiński (LKS Stomil Bełchatów) nieco opadł z sił w końcówce – zdobył tylko jeden punkt w czterech ostatnich partiach i ostatecznie zajął 13 miejsce (4,5 pkt).

Serwis turniejowy Emila


Podsumowując – bardzo dobry występ Michała, który wielkimi krokami zbliża się do ścisłej czołówki w swojej kategorii wiekowej. Dla Emila był to ostatni występ w Mistrzostwach Polski i należy go ocenić jako dobry. Wygrane z wyżej notowanymi rówieśnikami oraz ogromna wola walki to tylko niektóre z pozytywów. Również dobrze mimo kiepskiego początku zaprezentowała się Natalia Guzik, która nie poddała się i dzielnie walczyła o jak najwyższą lokatę. Fantastyczny finisz pokazał, że w zawodniczce drzemie potencjał, który można wykorzystać ciężko pracując, czego jej oraz pozostałym zawodnikom życzymy.

 

Dodaj komentarz